Lankymosi taisyklės

    Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas – griežčiausios apsaugos gamtinė teritorija, kurioje lankymas yra ribojamas ir reglamentuojamas taisyklių.

 

    Lankymasis gamtos mokslinių tyrimų ir stebėjimų tikslais yra gamtinės medžiagos ir duomenų rinkimas bei stebėjimai, vadovaujantis tyrimų programomis, suderintomis su Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija. Šios programos negali prieštarauti rezervato steigimo tikslams. Gamtinės medžiagos paėmimas tyrimams turi būti vykdomas vadovaujantis Aplinkos ministerijos nustatyta Saugomų rūšių gyvūnų, augalų ir grybų paėmimo iš gamtinės aplinkos tvarka, suderinus su direkcija. Gamtos mokslinių tyrimų ir stebėjimų tikslais Kamanų rezervate leidžiama lankytis atitinkamą kvalifikaciją turintiems specialistams pagal patvirtintas ir su direkcija sudarytas tyrimų programas, kuriose nurodoma:

  • tyrimų tikslai, renkamų duomenų ir kolekcinės medžiagos apimtys, numatomi duomenų skelbimo būdai;
  • tyrimų vieta, laikas ir maršrutai;
  • ataskaitų apie atliktus tyrimus ir jų rezultatus pateikimo direkcijai tvarka.

 

     Lankymasis mokomaisiais tikslais yra studentų ir moksleivių grupių ir jų vadovų lankymasis mokomųjų praktikų metu, siekiant tirti ir stebėti gamtą. Gamtinę medžiagą paimti tyrimams draudžiama. Mokomaisiais tikslais lankytis Kamanų rezervate leidžiama pagal patvirtintas ir su direkcijomis suderintas mokymo programas, kuriose nurodoma:

  • mokymo tikslai;
  • mokymo vieta, laikas ir maršrutai;
  • ataskaitų apie atliktus stebėjimus ir jų rezultatus pateikimo direkcijai tvarka.

 

     Lankytis praktikų metu leidžiama tik su grupių vadovais, lydint Kamanų rezervato direkcijos darbuotojui.

 

     Lankymasis pažintiniais tikslais yra lankytojų grupių bei pavienių asmenų lankymasis įrengtu mokomuoju taku, siekiant susipažinti su rezervate saugomais gamtos kompleksais bei objektais. Lankymosi metu paimti gamtinę medžiagą draudžiama. Pažintiniais tikslais lankytis Kamanų rezervate leidžiama tik mokomuoju taku, lydint direkcijos darbuotojui. Norėdami pas mus apsilankyti – užsisakykite ekskursiją. Dėl ekskursijos datos ir laiko būtina susitarti iš anksto prieš kelias dienas. Ekskursija trunka apie tris valandas, mokomojo tako maršrutas – 3,6 km. Sutarus dėl ekskursijos, pirmiausia užsukite į lankytojų centrą, kuris yra įsikūręs Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijos patalpose.

 


Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< birželis, 2023 >>
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930