Naujienos

2023.03.14
Gamta apdovanoja atkakliausius

     Kovo 12 d. organizavome Kamanų valstybinio gamtinio rezervato grupės kolektyvo 2022 metų ataskaitos pristatymą visuomenei. Šeštadienio ir sekmadienio ryto gausus snygis išgąsdino daugelį dalyvių ir atvyko patys drąsiausi. Rezervato specialistai Vaidotas Grigaliūnas, Dovydas Bučys ir aš pristatėme savo veiklas susirinkusiems dalyviams. Galiausiai sniegas aprimo ir pakilome į žygį pelke.

     Gamta apdovanoja atkakliausius. Staigmena keliauninkų laukė jau priėjus prie užšalusio senežerio. Staigus džiaugsmingas balsas sušuko:

     - Vilkas!

     Deja, staiga užkluptas pilkis keliais vikriais šuoliais greitai nuliuoksėjo ir pasislėpė už tankių pušų. Tiek mes ir tematėme šį atsargų miškų slapuką. Iš nuostabos ir netikėtumo fotoaparato mygtukas liko nepaspaustas... ir gyvenimo kadras vis dar laukia savo momento... Labai labai retai kada grupei žmonių pavyksta netikėtai užklupti vilką, cimpinantį savais takais. Žygio metu vis pasitaikė kirsti kelių vilkų pėdsakus, bet pilkių daugiau jau nematėme... Jie pasitraukė į gilumą, jau buvo atidūs ir daugiau mums nepasirodė.

     Bridome snieguota pelke. Paskutinių dienų snygis ir vėjas supustė 20 cm puraus sniego dangą, paslėpė neįšalusios pelkės duburius, tad vienam kitam pasisekė įklimpti ir sušlapti. Pasigrožėjome Šiaurine klampyne, Nimfėjų ir Salų ežerėliais, Liepų (Sadalų) sala, apžiūrėjome vilkų apgraužtus vandens lygio matavimo šulinėlius. Mat, pilkiai labai nemėgta nenatūralių dalykų, atsiradusių pelkėje. Puikiai atrodė nykštukinės pušelės, padengtos sniegu. Saulutė lydėjo žygio metu ir tik pačioje pabaigoje pasivijo sniego debesys, paspartinę mūsų žingsnius. Paskutinis pelkių senio pokštas laukė prie Paislio upelio. Slidūs mediniai užtvankos rastai, atrodę saugesni negu ledas, prigavo kelis dalyvius ir stipriai išmaudė. Įveikus paskutinę kliūtį laukė karšta ant laužo virta arbata, bulvės su kastiniu. Pavasariškai žiemiškas žygis baigėsi. Ačiū dalyviams už puikią nuotaiką.

 

Lankytojų centro administratorė                                               Kristina Grigaliūnienė

Ačiū už nuotraukas A.Petrikas. Žygio akimirkos


 

 

 


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930