Naujienos

2023.02.14
Valentino dieną inkilai paukščiams

    Vasario 14 dieną susitikome su Ventos gimnazijos mokytoju Vytautu Šiurkumi ir jo mokiniais Kristupu, Benu, Vilhelmu, Emiliu. Tikslas - iškelti inkilus paukščiams Kamanų rezervate. Atvykę į vietą, čiupome inkilus, kopėčias, virvę, įrankius ir nuskubėjome taku į mišką. Miške medžių daug, bet parinkti tinkamą medį įkelti inkilui būna nelengva. Tam stengiamės parinkti saulės apšviečiamą medį, turintį patogias šakas, kad pakabintą inkilą pašildytų saulė. Pirmą inkilą kabinome bukučiui. Bukutis keistokas paukštis, kuris stipriomis kojomis bėginėja medžio kamienų ir rankioja vabzdžius. Dažniausiai jis nuo kamieno viršaus leidžiasi žemyn. Medžių plyšiuose, įdubimuose slepia sėklas, kurias vėliau sulesa. Inkilą jam pakabino Vilhelmas. Pelkės ir miško sandūroje parinkus didžiausią pušį buvo pakabintas inkilas zylėms. Juo pasirūpino Kristupas. Dar vieną inkilą zylėms, pagamintą Gabijos, draugai iškėlė ąžuole, kuris auga sodybvietėje.

     Pasiekus ežerą baigėsi patogus ėjimas ir teko bristi vandeninga pelke. Tai rimtas išbandymas naujokams pelkėje. O su kopėčiomis laviruoti tarp tankių medžių ir neįklimpti buvo sunku. Bet sėkmingai prie ežero suradus tinkamą pušį buvo įkeltas inkilas, kuri pagamino ir vikriai pakabino mokytojas Vytautas. Šis inkilas skirtas klykuolei. Dauguma ančių peri ant žemės, o ši – išskirtinė, perėti pasirinko medžių uoksuose, drevėse ir inkiluose. Taip apsaugo savo dėtis nuo žeme bėgiojančių plėšrūnų. Išperėjusi antys ančiukus išvilioja iš inkilo, jie šoka iš jo, krinta ant žemės, mama antis juos nusiveda prie vandens ir toliau gyvena, kaip ir kitos antys. Kitoje ežero pusėje mokytojas joms pakabino dar vieną inkilą.

    Žvirblinei pelėdai inkilą pagamino ir iškėlė Emilis. Vietą parinkome netoli miško takelio, eglių apsuptoje drebulėje. Ši pelėda - pati mažiausia gyvenanti mūsų miškuose. Kraipydama uodegą ir pratįsai švilpaudama ji praneša apie jau užimtą teritoriją.

    Skaistės pagaminta inkilą kukučiui nusprendėme pakabinti pietinėje rezervato dalyje tik jau kitą dieną. Ačiū mokytojui Vytautui ir jo mokiniams už iniciatyvą pagaminti ir iškelti inkilus.

    Valentino dienos proga šlapias ir gilus „Pelkių senio“ apkabinimas teko ne naujokams, kaip paprastai būna, o patyrusiems - mokytojui Vytautui ir man.

 

Lankytojų centro administratorė                       Kristina Grigaliūnienė

 


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930