Naujienos
Spalio pirmąjį savaitgalį Lietuvos ornitologų draugija organizuoja Paukščių palydų renginį, kurio metu kviečiami, gamtai ir paukščiams neabejingi žmonės, kartu išlydėti ir suskaičiuoti migruojančius sparnuočius. Kamanų rezervato darbuotojai spalio 3 dieną suorganizavo šį renginį. Saulėtą rudens sekmadienį sulaukėme gausaus dalyvių būrio. Atvyko 72 dalyviai iš Akmenės, Mažeikių, Šiaulių ir Kauno rajonų. Ilga mašinų kolona pajudėjo - Gailaičių, Ivanauskių ir Alkiškių kaimų laukais, pro Kivylių tvenkinius, pasukome link Kamanų rezervato.
Ivanauskių kaimo laukuose aptikome dirvinių sėjikų būrį. Stebėjome šiuos paukščius pro monoklį. Paukščių pažinimo vadovuose apžiūrėjome kaip atrodo tuoktuvių apdaru ir kaip dabar. Aptikti du jūriniai ereliai, kuriuos retai aptinkame. Tai įspūdingo dydžio paukštis, turintis masyvų snapą. O šio plėšruno išskleistų sparnų plotis (sparnų tarpugalis) gali siekti 240 cm.
Ore čireno vyturiai, lakstė būreliai kikilių, vienur kitur stebėjome suopius. Laukuose ilsėjose nedideli būreliai pempių, varnėnų. Kivylių tvenkinyje radome tik žvejų. Kamanų ežere plaukiojo besiturškiančios kryklės ir klykuolės. Žingsniuodami Kamanų mokomuoju taku gėrėjomės rudeninėmis kiminų vejų spalvomis, persipynusiomis su kreivomis pušelėmis, gailiais, viržiais, balžuvomis. Ir tik kantriausi dalyviai sulaukė praskrendančio 40 žąsų būrio klegesio virš Šiaurinės klampinės. Užkopus į bokštą atsivėrė panorama su jau rudenėjančia spalvų gama.
Viso aptikta 27 rūšys, suskaičiuota 2482 paukščiai. Gausiai skrido pempės (600), varnėnai (494) ir kovai (318). Rečiau stebima paukščių rūšys buvo jūrinis erelis ir tubuotasis suopis. Paukščių apskaitos rezultatai apibendrinti ir perduoti Lietuvos ornitologų draugijai.
Renginio pabaigoje dalyvių laukė vaišės, karšta arbata.
Už vaišes dalyviams dėkojame kavinės –sodybos „Viliošiai“ šeimininkams.
Visuomenės informavimo specialistė Kristina Grigaliūnienė