Naujienos

2020.06.02
NAUJA KNYGA, RAGINANTI PAŽINTI SAUGOMAS TERITORIJAS

Artėjant vasarai visi dairosi, kur ir kaip galima keliauti po Lietuvą. Nauja knyga „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ ragina pažinti mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus. Unikali gamta, kraštovaizdžio įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti saugomose teritorijose.

 „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas“ – tai trečiasis atnaujintas knygos leidimas. Ši turistinio pobūdžio knyga skirta tiek jaunesniems, tiek vyresniems skaitytojams. Visiems, norintiems pažinti ir atrasti gražiausias Lietuvos vietoves: rezervatus, nacionalinius ir regioninius parkus, – tai, kas vertingiausia mūsų šalies gamtoje.

Daugiau kaip 200 puslapių knygoje pateikiamos 5 nacionalinių parkų, 30 regioninių parkų ir 6 rezervatų lankytinos vietos su maršrutų žymomis, žemėlapiais, GPS koordinatėmis ir trumpais kiekvieno objekto aprašymais. Parko interneto svetainė pateikta QR kodu, kurį nuskenavus gausite dar daugiau informacijos.

Pastaruoju metu nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose naujai sutvarkyta daugybė paveldo objektų: piliakalnių, atodangų, šaltinių, medžių; veikia lankytojų centrai su unikaliomis ekspozicijomis. Apžvalgos bokštai sudaro puikias galimybes aprėpti kraštovaizdį. Nauji pažintiniai takai veda miškais, pelkėmis, palei vandens telkinius. Informaciniai stendai, rodyklės padeda susipažinti su lankoma vieta.

Ši knyga – tai vedlys, leidžiantis pakeliauti dar neatrastais takais, tai paruoštukas įdomiam laisvalaikiui, atrandant ir tyrinėjant saugomas teritorijas, jų gamtą ir kitas vertybes.

Leidinio iniciatoriai ir leidėjai – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM ir leidykla „Terra Publica“.

Rengiant šį kelionių vadovą lankomi objektai saugomose teritorijose pateikti taip, kad juos būtų galima įveikti neskubant, pajaučiant gamtą, aplankant įdomiausias gamtos ir kultūros paveldo vietoves. 

Knygą bus galima įsigyti knygynuose, o su akcija iki liepos vidurio ir IKI parduotuvėse.

Šiuo metu, esant karantino situacijai – pats palankiausias metas keliauti po mūsų šalies saugomas teritorijas – nacionalinius ir regioninius parkus.

 

Diana Rakauskaitė, Viešųjų ryšių specialistė, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Antakalnio g. 25, LT-10312, Vilnius; tel.: 869835776


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< lapkritis, 2021 >>
PATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930