Naujienos

2019.02.12
Lauko viktorinos laurai – „Spanguolių“ komandai

Briedžiai, Pikts kiškis, Zuikiai, Spanguolės, Pelkiniai – tokiais ir panašiais epitetais savo komandas pavadino į pelkėms skirtą šventę Kamanuose susirinkę dalyviai, kurie nepabūgo nepalankaus oro ir pačių įvairiausių užduočių bei klausimų.

     Viktorinos dalyvių skirtingose mokomojo tako vietose laukė rezervato darbuotojai, paruošę teorines, garsines ir vaizdines užduotis, o paslaptinga Pelkių senių pora pasitiko prie senos, daugiau nei šimto metų pelkių pušies, kur atsakiusieji į klausimus buvo pavaišinti sumuštiniais iš raistų lauknešėlio. Tuo tarpu miško trobelėje šeimininkavo ir ateitį spėjo dvi Pelkių laumės. Vėliau jos užbūrė ant laužo virtą žuvienę, kuri tapo tokia skani, kad buvo suvalgyta iki dugno.

     Į renginį atvyko per 30 paties įvairiausio amžiaus dalyvių iš Akmenės ir gretimų rajonų. Gausiausią ir labai aktyvią moksleivių grupę atsivežė Ventos gimnazijos mokytojas Vytautas Šiurkus. Botanika ir bendrieji klausimai apie rezervatą pasirodė ne tokie kieti riešutėliai kaip miškininko ir zoologo užduotys. Kai kurioms komandoms sunkoka buvo įvardinti medienos pavyzdžius, nevienodai sekėsi atpažinti paukščių balsus, o pats sudėtingiausias klausimas slėpėsi mėgintuvėlyje su laumžirgių lervų išnaromis. Šiuos skrajūnus pažįstame, tik ne visi žinome, kad jie dalį savo gyvenimo praleidžia vandenyje, lervos stadijoje. Globalizacija ir pasaulio virtuvė mūsų namuose lėmė, jog dalyviai be ilgų spėliojimų įvardijo vanilės vaisių, tačiau pelkių kiminai kėlė kur kas daugiau neaiškumų. Mįslė slypėjo ir dviejuose akmenyse: klintis, kuri buvo ne balta, su geležies priemaiša, ir titnagas. Pavartu priminti, kad titnagas geologų ir visuomenės yra išrinktas nacionaliniu Lietuvos akmeniu. Ištisus tūkstantmečius jis buvo labai svarbus protėvių kultūroje, tik Šiaurės Lietuvoje paviršiuje randamas rečiau, o taip plačiai paplito daugiausiai mainų būdu.

     Iš septynių viktorinoje dalyvavusių komandų daugiausiai teisingų atsakymų (44 iš 50 pateiktų) surinko komanda „Spanguolės“. Ją sudarė Naujosios Akmenės gyventojai Klemas Rimutis, Nelė Strodomskienė ir akmeniškė Rita Ringienė. Labai nedaug nuo jų atsiliko komanda „Duobė“, vienintelė turėjusi ne gamtinį pavadinimą. Džiugu, kad svečiai iš Mažeikių ir Viekšnių taip puikiai žinojo kaimyninio rajono gamtos ypatumus. Dvi trečiąsias vietas pelnė „Vilkų“ ir „Pelkinių“ komandos. Be pagrindinių prizų dalyviams buvo įteiktos originalios specialios dovanėlės. Geriausiai žinojusiems paukščius atiteko įvairių kiaušinių rinkiniai, aktyviam jaunimui – naminis ypatingasis tinginys, o už medžių pažinimą – graikinių riešutų kapšelis.

     Dėkojame visiems atvykusiems, Pelkių laumėms ir Pelkių seniams, palikusiems snieguotą pelkę ir suteikusiems renginiui kitokių spalvų. 

Botanikė

Sigita Sprainaitytė

  

 

 


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930