Naujienos

2017.10.09
Paukščių palydos 2017

Vienuolikos automobilių lėtai judanti kolona traukia praeivių dėmesį. Kai kas atsisuka su nuostaba veide: ir ką jie čia veikia? Taigi siūlome prisijungti... ir pamatyti patiems. Kiekvienais metais, pirmąjį spalio savaitgalį, Lietuvos ornitologų draugija šalyje organizuoja paukščių palydas. Prie šios iniciatyvos prisijungiame ir mes, Kamanų rezervato darbuotojai. Spalio 1 d. visus norinčius pakvietėme dalyvauti paukščių palydose. Sulaukėme 40 dalyvių iš Akmenės, Mažeikių ir Šiaulių rajonų, kurie nusprendė aplankyti paukščiams svarbią teritoriją – Kamanų rezervatą, susitikti su bendraminčiais, pasigrožėti rudenėjančia gamta, stebėti, skaičiuoti ir išlydėti išskrendančius paukščius...

Paukščių migracija dar tik įsibėgėja, todėl stebimi buvo paukščiai pavieniai ar nedideliais būreliais. Ivanauskių kaimo laukuose aptikome pempių ir varnėnų būrius. Stebėjome šiuos paukščius pro monoklį ar žiūronus. Netoli dirbančių traktorių pabaidyti būriai pakildavo, siausdavo ore ir vėl nusileisdavo ant dirvos. Buvo gražus reginys juos stebėti ir skaičiuoti. Gausų apie 600 želmeninių žąsų būrį aptikome Kivylių kaimo laukuose. Jos maitinosi laukuose, o nakčiai skrenda į Kamanų ežerą, kur saugiai ilsisi. Kivylių tvenkiniai buvo gausus žvejais, tačiau paukščių deja... radome tik gulbių nebylių šeimyną, kuri skubėjo pasislėpti vandens žolynuose. Dirvinių sėjikų nedidelį būrelį aptikome dirvoje, netoli Agluonų kaimo. Kaip pastebėjo vienas renginio dalyvis, planas įvykdytas, kai radome dirvinį sėjiką, kuris yra Kamanų rezervato simbolis. O jį aptikti grumstuotoje dirvoje nelengva. Mažesni už pempes, rusvos spalvos paukščiai tarsi susilieja su dirvos grumstais ir tik vėjo kedenamos plunksnos juos išduoda. Kamanų ežere plaukiojo būreliai besiturškiančių ančių: kryklių, klykuolių, cyplių, kuoduotųjų. Žingsniuodami Kamanų mokomuoju taku gėrėjomės rudeninėmis kiminų vejų spalvomis, persipynusiomis su kreivomis pušelėmis, gailiais, viržiais. Užkopus į bokštą atsivėrė panorama su jau rudenėjančia spalvų gama.

Renginio pabaigoje dalyvių laukė ant laužo virta žuvienė, karšta arbata. Paukščių migracija tik įsibėgėja, todėl paukščių suskaičiuota gerokai mažiau, palyginus su ankstesniais metais. Susumavus paukščių apskaitos rezultatus viso suskaičiuota 2537 paukščiai. Gausiau skrido varnėnai, pempės ir žąsys. Dirvinių sėjikų suskaičiuota tik 24. Rečiau stebimos paukščių rūšys: didžioji kuolinga, eurazinė cyplė, pievinė lingė. Paukščių apskaitos rezultatai apibendrinti ir perduoti Lietuvos ornitologų draugijai.

 

 

Visuomenės informavimo specialistė

                                                                             Kristina Grigaliūnienė


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930