Naujienos
Prasidėjus naminių ir žvirblinių pelėdų veisimosi sezonui, pietinėje Kamanų rezervato dalyje paleista keletą mėnesių nelaisvėje laikyta naminė pelėda.
Į žmonių rankas ji pateko dar gruodžio mėnesį, kuomet buvo rasta nusilpusi ir perduota Akmenės rajono aplinkos apsaugos agentūrai, o vėliau perimta rezervato darbuotojų. Tiksliai nebuvo žinoma, ar paukštis sužeistas, bent jau išoriškai ir pagal elgseną jokių akivaizdžių pakitimų nepastebėta. Naminę pelėdą savo namuose laikė ir maitino vyresn. specialistas Dovydas Bučys. Jau pirmomis dienomis jis pastebėjo, kad paukštis noriai lesa padėtą maistą, vėliau pradėjo šiek tiek skraidyti, tapo aktyvesnė. Prasidėjus veisimosi metui, paukštis ėmė reaguoti į apylinkėse gyvenančių pelėdų ūbavimus ir tapo aišku, kad yra pats laikas ją sugrąžinti į laisvę.
Paleista iš rankų, naminė pelėda sėkmingai pakilo pirmajam skrydžiui ir nutūpusi ant pušies šakos ėmė itin aktvyviai dairytis ir stebėti aplinką, į kurią pateko po ilgoko svečiavimosi pas žmones. Tikimės, kad jai pavyks adaptuotis naujoje vietoje. Kamanų rezervate ir apsaugos zonoje naminių pelėdų tankumas yra didelis, į stambesnius medžius specialiai joms įkelta inkilų.
Ne visos gyvūnų globos istorijos baigiasi taip sėkmingai. Sunkiai sužeisti ar ypač nusilpę paukščiai dažnai neišgyvena ne tik dėl traumų, bet ir dėl streso, kurį patiria patekę pas žmones. Be to, nesant specializuotos organizacijos, kuri vykdytų šią veiklą visoje Lietuvoje, profesionaliai pagalbai suteikti neretai pritrūksta tiek žinių, tiek ir gydymo, priežiūros priemonių.
Įsibėgėjant pavasariui, primename, kad nereikėtų į namus nešti paukščių ar žvėrių jauniklių. Net jei jie palikti vieni, nereiškia, kad yra našlaičiai ir jiems reikalinga žmonių pagalba. Jei gyvūnai nėra sužeisti, jų išvis nereikėtų liesti ar bandyti sugauti. Pavasaris – gamtos atbudimo, veisimosi metas, kuomet žmogus pievoje ar miške turėtų būti retas svečias.
Kamanų VGR direkcijos informacija