Naujienos

2017.03.03
Ekologų darbų sklaida mokslinėse konferencijose

    Informacijos pateikimas ir žinių mainai – viena iš daugelio Kamanų VGR direkcijos funkcijų. Tai apima ne tik renginius visuomenei bei populiarius straipsnius, bet ir mokslines konferencijas, rezervato ekologų surinktų specifinių duomenų sklaidą.

    Praėjusiais metais rezervato ekologai 3 kartus dalyvavo konferencijose ir pristatė savo tyrimų rezultatus. Kovo mėnesį visų Lietuvos gamtinių rezervatų tyrėjai susitiko Žuvinte ir aptarė atliekamų darbų ypatumus, keitėsi patirtimi.

    Vasarą biologė Sigita Sprainaitytė dalyvavo dviejose tarptautinėse konferencijose ir pristatė pranešimus apie botaninius ir mikologinius tyrimus. Pirmasis renginys vyko rugpjūčio mėnesį Rusijoje, Vakarų Sibire, ir buvo skirtas kiminų biologijos ypatumams. Į Rusiją iš trijų skirtingų žemynų –dešimties valstybių – susirinko per 30 šių pelkių samanų žinovų. Nemažai dienų skirta pažinčiai su Sibiro žemumos pelkynais, kurie neturi nei pradžios, nei pabaigos, tarp pelkių įsiterpę sausų miškų masyvai retai kur kertami. Taip pat nematyti durpių gavybos vietų. Šio regiono svarbiausias gamtos išteklius yra nafta, todėl kiti dalykai naudojami neintensyviai. Nepaisant padidintos apsaugos, regiono bėda yra gaisrai. Ypač daug naftos gavybos vietų yra Surguto Polesėje, kur per pelkes nutiesti geri keliai, pastatytos aukštos įtampos elektros linijos. Vakarų Sibirui charakteringos žemyninės kiminų rūšys, todėl tokie Europos pelkėms būdingi kiminai kaip smailiašakis, raudonasis ar liekninis šioje Rusijos dalyje yra labai reti, nors buveinės jiems yra tinkamos. Auga bent kelios rūšys, kurios mūsų platumose apskritai nežinomos, neturi net lietuviškų pavadinimų, todėl buvo įdomu jas pamatyti. Maisto medžiagų neturtingose pelkėse tarpsta karpotojo, baltijinio kiminų kilimai, šlapiose ežeriukų pakrantėse gausu Lindbergo kiminų. Šios rūšys Lietuvoje yra retos arba ieškotinos. Dėl skirtingos aplinkos ypatumų ne visos rūšys buvo lengvai atpažįstamos lauko sąlygomis. Konferencijoje pristatyta pranešimų apie kiminų auginimą ir augimą natūraliomis sąlygomis, sąveiką su kitų augalų rūšimis, Rusijos atstovai apžvelgė įvairovę skirtinguose šalies regionuose. Kamanų rezervato darbuotoja nagrinėjo temą apie kiminų rūšių kaitą po natūralių hidrologinių sąlygų atkūrimo („Interchange of Sphagnum species after restoration of natural hydrological conditions“).

    Antroji tarptautinė konferencija „Current issues of plant conservation“ vyko Lietuvoje ir joje kartu su Vilniaus universiteto, GTC Botanikos instituto ir Čepkelių rezervato kolegomis pristatyti nauji duomenys apie pelkėse augančias grybų rūšis. Pelkių ekosistemoms grybai labai svarbūs kaip skaidytojai ir būtent čia aptinkama daug jų rūšių, kai kurios retos, vis dar pasitaiko naujų radinių Lietuvai.

 

Kamanų VGR direkcijos informacija


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< birželis, 2023 >>
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930