Naujienos

2016.05.12
Žydinčios Kamanos kviečia

     Artėjant vasaros sezonui, kuomet atostogaudami keliaujame, kviečiame stabtelėti ir aplankyti šalia esantį, dėmesio vertą Kamanų valstybinį gamtinį rezervatą, įkurtą vienai didžiausių Lietuvos aukštapelkių išsaugoti. Paklajoti po rezervatą virtualiai lankytojų centre, susipažinti su retomis ir saugomomis augalų ir gyvūnų rūšimis, aptinkamomis rezervate įvairiais metų laikais. Vėliau vykstame į patį Kamanų rezervatą. Nuo lankytojų centro iki jo apie 13 km., todėl juos reikia įveikti Jūsų automobiliu. Kelionę pėsčiomis pradedame ties rezervato riba, keliaujame mišku iki senųjų sodybviečių pievų, kuriose vasarą gausu gegužraibinių augalų (orchidėjų) šeimos rūšių. Tai dvilapės blandys, aukštosios ir baltijinės gegūnės, vyriškosios gegužraibės. Kelionę praturtiname įspūdžiais iš 30 m. apžvalgos bokšto, iš kurio stebime skirtingus kraštovaizdžius: pradedant nuo tolumoje vos įžiūrimų gyvenviečių, baigiant pieva, mišku, pelke, klampyne. Būdami tylūs stebime paukščius, skrendančius į ežerą poilsiui. Kelionę tęsiame vingiuotu mediniu taku, vedančiu į pelkės širdį. Praėję miško atkarpą atsiduriame pelkės pakraštyje, lage, kuris panašus į pušyną, mat pelkėje medžių rūšių nedaug, o dažniausios – pušys. Artėdami pelkės link, stebime, kaip pušaitės mažėja, kol lieka visai retai ir žemi medžiai. Gausu pelkės augalų: šiuo metu žydi siauralapės balžuvos, pelkiniai gailiai, mėlynės, netrukus sužydės spanguolės. Jau aptinkama ir vabzdžiagaudžių augalų – apskritalapių saulašarių. Galima pamatyti ir saulės atokaitoje susirangiusią angį. Priėjus ežerą stebime gulbes giesmininkes, galbūt net tikutį, gausu ančių rūšių: didžiosios, kuoduotosios, klykuolės, kryklės. Pasiekę Šiaurinę plynę – vieną iš dvylikos rezervate esančių klampynių, stebime aplinką, nes čia galima pamatyti besimaitinančių gervių, tetervinų, lingių ar skrendantį perkūno oželį, kuris skrisdamas skleidžia garsą, primenantį ožio mekenimą. Grįždami palyginame aplinką – viskas lyg ir kartojasi, tačiau grįžtame kitu maršrutu, nes takas vingiuoja ratu. Bendras jo ilgis apie 4 km.

     Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas – griežčiausiai saugoma teritorija, kurioje lankymas yra ribojamas. Tam, kad žmonės suprastų, kam ir kodėl rezervatai saugomi, juose sudaromos galimybės lankytis specialiai tam įrengtame take.

     Primename, kad be lydinčio darbuotojo rezervate lankytis draudžiama. Norint aplankyti Kamanų valstybinį gamtinį rezervatą, reikia užsisakyti ekskursiją iš anksto tel. nr. 8 616 04556; 8 425 59285 arba el. paštu info@kamanos.lt.

Vyr. ekologė

Alma Jaraminienė


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< birželis, 2023 >>
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930