Naujienos

2016.04.07
KRAUPUS RADINYS KAMANŲ REZERVATE

Šių metų balandžio 4 d. Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai vykdė gervių apskaitą rezervate ir jo apylinkėse. Direkcijos vyriausiasis specialistas, grįždamas iš apskaitos taško pelkėje, apie  9 val. ryte, rezervato 1 kvartalo miške pamatė boluojantį kaulą. Priėjus arčiau paaiškėjo, kad tai žvėrių apgraužta žmogaus kaukolė. Vizualiai apžiūrėjus, kaukolė neatrodė nei labai apirus, nei stipriai pažaliavus, todėl darytina išvada, kad nuo tragedijos tebus praėję keli metai.

Į įvykio vietą buvo iškviesti Akmenės RPK kriminalinio skyriaus pareigūnai, kurie apžiūrėjo įvykio vietą, supildė reikiamus dokumentus ir radinį išsivežė. Tolimesnį tyrimą atlieka Akmenės RPK.

Per pastaruosius pusantrų metų, tai jau antras žmogaus palaikų ar kūno dalių radinys. 2014 metų rugsėjo mėnesį, pelkės pakraštyje, šalia senais laikais spanguolėmis garsėjusios vietos buvo aptikti vilkų apgraužti ir ištampyti žmogaus palaikai. Tada buvo prieita išvados, kad žmogus tiesiog pasiklydo ar sunegalavo ir pelkė jam tapo amžinojo poilsio vieta.

Kamanų VGR direkcija dar kartą primena gamtos mylėtojams, miškų lankytojams bei gamtos gėrybių mėgėjams būti sąmoningiems bei susilaikyti nuo Kamanų valstybinio gamtinio rezervato apsaugos režimo pažeidinėjimų. Nelegaliai lankydamiesi rezervato teritorijoje piliečiai rizikuoja ne tik būti sučiupti bei nubausti administracine nuobauda, bet ir galimybe pasiklysti.  

Gūdžiuose apypelkio miškuose ar monotoniškame pelkės kraštovaizdyje pasiklysti labai lengva. Nematydamas jokių aiškių orientyrų žmogus gali valandų valandas klaidžioti ir nerasti kelio pamiškės link. Tai ypatingai pasakytina apie vyresnio amžiaus žmones, kurie jausdami nostalgiją jaunystėje lankytoms vietoms, neatsižvelgdami į savo fizinį stovį bei sveikatos būklę ryžtasi klampoti kelis kilometrus į pelkę vardan kelių saujelių uogų.

Pastarieji įvykiai rodo, kad žmonės, nepaisydami visų perspėjimų, rizikuoja ne tik savo finansine gerove, bet netgi gyvybe. Vienas kitas krepšelis grybų ar uogų tikrai neatperka rizikos bei galimų pasekmių.

Kamanų VGR direkcija baiminasi, kad tokie ar panašūs įvykiai netaptu tendencija ir primena, kad Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas yra griežčiaus apsaugos gamtinė teritorija, kurioje bet koks savavališkas žmonių lankymasis yra griežtai draudžiamas, o pagal administracinių teisės pažeidimų kodekso 76 str. 7 d. gamtinio rezervato apsaugos ir naudojimo režimo pažeidėjams gresia bauda nuo 86 iki 144 eurų. Už apsaugą atsakingi direkcijos specialistai vykdo nuolatinę rezervato ir jo apylinkių kontrolę ne tik darbo valandomis, todėl rizika būti sučiuptiems ir nubaustiems yra labai didelė.

Linkime visiems gamtos bičiuliams sąmoningumo, supratingumo bei neišblėstančių akimirkų nuostabioje Lietuvos gamtoje.

 

 

Kamanų VGR direkcijos vyriausiasis specialistas

Mindaugas Vaznonis


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930