Naujienos

2016.02.22
Aplinkosaugininkai kviečia kartu ieškoti galimybių vietos gamtinių vertybių išsaugojimui

Į atvirą susitikimą, vyksiantį vasario 22 d., 16 val., Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje (Pušų g. 2, Akmenės 2-as k.) kviečiami ūkininkai, gyvulių augintojai, miškų urėdijų, seniūnijų, savivaldybių atstovai, gyventojai, susiję su žolinės biomasės panaudojimu bei vietos bendruomenių atstovai. Susitikimą organizuoja nevyriausybinė aplinkosaugos organizacija Baltijos aplinkos forumas su Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija.

Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje bus diskutuojama apie europinės reikšmės teritoriją – Kamanų pelkę, kuri priklauso išskirtinių Europos vietovių tinklui Natura 2000.

Išskirtine teritorija yra laikoma dėl ją formuojančių vertingų pelkių ir pievų buveinių, retų augalų, kaip pievinis plauretis, vyriškoji gegužraibė, keturių rūšių nacionaliniu mastu saugomų gegužraibių, taip pat retos drugių rūšies – auksuotosios šaškytės. Teritorija išskiriama kaip labai svarbi saugomų paukščių – tetervinų, mažojo erelio rėksnio, balinės pelėdos, tikučio ir bent penkių kitų paukščių rūšių buveinė. Kad jie šiose buveinėse gyvuotų, plotus reikia nuolat prižiūrėti – neleisti užželti krūmais, juose šienauti ar ganyti gyvulius. Gamtosaugininkai ieško ekonomiškai pagrįsto ilgalaikio sprendimo teritorijos palaikymui. „Kiekviena saugoma teritorija yra unikali – su savomis ypatybėmis ir specifika. Visgi, egzistuoja kai kas bendro – siekiant užtikrinti tęstinumą, esminiu dalyku tampa vietos gyventojų interesai. Jie yra tokie pat svarbūs kaip ir europiniu mastu saugomų rūšių apsauga. Kviečiame kartu ieškoti geriausių sprendimų tiek žmogui, tiek gamtai. Atvykite atvirai pasikalbėti – kaip abipusiai naudingai galite prisidėti prie gamtinių vertybių išsaugojimo,“ –  į susitikimą kviečia jį organizuojančios nevyriausybinės organizacijos Baltijos aplinkos forumas direktorius Žymantas Morkvėnas. Patyręs gamtosaugininkas įsitikinęs, kad susitikimo metu bus rasta galimybių gamtosaugininkams ir vietos gyventojams bendradarbiauti.

Susitikime bus pristatyta teritorija, jos tvarkymo būdai, joje gaunamos biomasės kiekis ir tipas. Taip pat bus supažindinama su galimybėmis plotus nuomoti ar deklaruoti Kaimo plėtros programos išmokoms gauti.


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930