Naujienos

2014.07.24
Stovykla „Bebriuko Bugio vasara“

Liepos 2-3 dienomis, dvylika mokinių iš Akmenės rajono važiavom į Kamanų rezervato darbuotojų surengtą stovyklą „Bebriuko Bugio vasara“. Buvo ne tik labai smagu, bet ir naudinga. Sužinojau daug naujų dalykų apie pelkę, Kamanuose gyvenančius gyvūnus, paukščius, augalus. Susipažinome su rezervato darbuotojais ir pamatėme, kad jie tikrai labai myli savo darbą, nes mums užsiėmimus vedė su „ugnele‘ akyse, o ne „iš reikalo“ .

Pirmą stovyklos dieną įsikūrėm rezervate esančiame namelyje, o tada ėjome klampoti po pelkes. Tai sukėlė daug juoko, nes vis kuris nors įsmigdavo. Laimei, nė vienas pelkėje nepalikom guminių batų ar kojinės. Vidury klampynės rezervato botanikė mus supažindino su gausiausiu pelkės augalu - kiminu. Pasidalinę grupelėmis turėjome surasti skirtingas kiminų rūšis (dažniausiai aptinkamas ir greičiausiai atpažįstamas yra Magelano kiminas!), pasiraitoję rankoves, kišdami rankas į pelkę bandėme atrasti durpes. Tik nesėkmingai, nes mes pasiekėme tik kokius 20 centimetrų, o durpės prasideda tik kiek giliau.

Pailsėję ir atgavę jėgas keliavome ieškot bebraviečių. Nors bebrų ir nematėm (ėjom dieną, o jie išlenda tik vėlai vakare arba anksti ryte. Bet mums turbūt nepavyktų ir  tinkamu laiku, nes norint pamatyt gyvūną reikia būt labai kantriam ir tyliam, o mes buvom triukšmingi ir nepasižymėjom didele kantrybe), bet vistiek buvo įdomu. Pamatėm bebrų namelius, jų nugraužtus medžius, sužinojom, kad apleistuose nameliuose apsigyvena ūdros, skruzdėlytės. Nors keliauti po aukštas žoles ir buvo smagu, vis kirbėjo erkių, vorų ir didelių raudonų skruzdėlių baimė. Gyvūnus myliu, bet gamtininke tikrai negalėčiau būt.

Jau beveik temstant išžygiavome į naktinį žygį po mišką, pelkę ir laukus. Pamatėme elnius, kelis paukščius. Grįžę užlipome į bokštą pažiūrėti į žvaigždes ir naktinę gamtą, kažkur laukuose išgirdome griežlės griežimą. Nulipę susibūrėm aplink laužą, atsigėrėm šiltos arbatos, pabendravom vienas su kitu.

Sekančią dieną taip pat nenuobodžiavome. Plaukėm baidarėm maršrutu Papilė - Venta. Baidare plaukiau pirmą kartą, po visko beveik nejaučiau rankų, bet tikrai nesigailiu, kad plaukiau.

 Labai smagu, kad organizuojamos tokios stovyklos. Stovykla nemokama, o sąlygos labai geros. Miegojom šiltame namelyje, valgėm skaniai, plaukėm baidarėm, praplėtėm savo žinias ir susipažinom su naujais žmonėmis. Didelis ačiū organizatoriams!

Kotryna Ratkevičiūtė, stovyklos dalyvė

 
 


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< birželis, 2023 >>
PATKPŠS
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930