Naujienos
Gegužės 22 d. į Kamanų valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centrą sugužėjo Akmenės rajono mokyklų mokinių komandos, sėkmingai įveikusios šios viktorinos I etapą. Akmenės gimnazijos „Žaliukų“ komandą - E. Vaišvilą, R. Kuprelytę, J. Mockų ir G. Valantinavičiūtę - parengė mokytoja I. Zubavičienė. Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos mokytojos A. Kazlauskienė ir I. Peleckienė padėjo pasiruošti „Žaliųjų“ komandai, kuria sudarė: T. Ribinskas, A. Dvariškytė, G. Šulskis ir P. Prelgauskaitė. Kruopių vidurinės mokyklos „Mažųjų gamtininkų“ komandą - U. Joniškytę, D. Karanauskaitę, D. Jurgutį ir V. Gedžiūtę - subūrė mokytoja K. Parnarauskienė, o atlydėjo mokytoja B. Ramanauskienė. Ventos „Žaliukų“ komandą - D. Samčiukevičiūtę, A. Vaitkevičiūtę, E. Lileikytę ir L. Vaitkevičių - paruošė mokytoja D. Daniusevičienė. Ir Kivylių skyriaus „Kamaniukų“ komandą - M. Kauliūtę, R. Macinavičiūtę, A. Kuprijanovą, E. Pukštį - ruošė mokytoja O. Sutkienė, o atlydėjo mokytojas J. Mačius.
Mokinių komandos kruopščiai ruošėsi viktorinos II etapui „Šiaurės Žemaitijos saugomos teritorijos“. Jos parengė trumpą prisistatymą, pasipuošė atributika, atspindinčia komandos pavadinimą. Išsiskyrė „Saulėtekio“ progimnazijos „Žaliųjų“ ir Kruopių vidurinės mokyklos „Mažųjų gamtininkų“ komandų prisistatymai su vaidinimais. Džiugino ir kiti, mokinių sukurti skambūs eiliuoti prisistatymai.
Komandos įveikė dešimt klausimų apie Šiaurės Žemaitijos saugomas teritorijas, svarbius gamtinius objektus, gyvūnus ar augalus. Reikėjo atpažinti pateiktus objektus pvz. kieno ragas? Ar atspėti „Saulėtekio“ progimnazijos „Žalieji“ ir Ventos gimnazijos „Žaliukai“ surinko daugiausiai, bet vienodą taškų skaičių, todėl joms teko papildomas klausimas. Laimėjo Ventos gimnazijos „Žaliukų“ komanda: D. Samčiukevičiūtė, A. Vaitkevičiūtė, E. Lileikytė ir L. Vaitkevičius.
Svečiams pristatyta gamtinė ekspozicija, parodytas animacinis filmas „Kamanų pelkės susiformavimas“. Iš lankytojų centro vykome į Kamanų mokomąjį taką. Mokiniams daug džiaugsmo suteikė apžvalgos bokštas. Vieni kitus padrąsindami dauguma dalyvių įveikė aukštumas ir apžvelgė apylinkes iš 30 m aukščio. Taku eidami dalyviai susipažino su pievos, miško, ežero ir pelkės buveinėmis. Pelkė pasitiko žalsvais kiminų patalais, padabintais rausvais spanguolių ir balžuvų žiedais. Tekšės nedrąsiai kėlė baltus žiedelius iš kiminų kilimo. Raistas kvepėjo svaigiu gailiu aromatu. Dalyviai, pasigrožėję vasarėjančiais pelkės vaizdais, išskubėjo į mokyklas. Dėkojame Akmenės rajono mokyklų mokytojams padėjusiems organizuoti viktoriną.
Vyr . specialistė informacijai
Kamanų VGRD
Kristina Grigaliūnienė