Naujienos

2014.04.24
Įvyko viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ I etapas

Augančiai jaunajai kartai svarbu pažinti savo krašto gamtą ir ugdyti jų aplinkosauginį mąstymą. Todėl, ir šiais metais Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai organizavo viktoriną „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ beveik visose rajono mokyklose. Viktorinos I etapas tema „Akmenės rajono saugomos teritorijos“ vyko rajono mokyklose. Šio etapo tikslas - išrinkti 6-8 klasių mokinių mokyklos stipriausią komandą, kuri dalyvaus antrame etape.

Balandžio mėnesį prasidėjo viktorinos turas mokyklose. Mokytojai sudarė mokinių komandas, kurios turėjo sugalvoti savo komandos pavadinimą ir prisistatymą. Joms buvo užduoti gana sudėtingi klausimai apie Akmenės rajono svarbius gamtinius objektus, gyvūnus ar augalus. Pvz. Visada ištroškęs augalas, vandens sugeriantis 20-30 kartų daugiau negu pats sveria ir neturintis šaknų. Koks jo pavadinimas? Beje, šis klausimas tapo neįveikiamu beveik visoms komandoms. Ir kiti klausimai.

Balandžio 4 dieną susitikome Akmenės gimnazijoje. Biologijos mokytoja I. Zubavičienė pakvietė 6-8 klasių mokinius dalyvauti viktorinoje. Sudarytos penkios komandos („Citrinos“, „Apuokai“, „Raudonoji Birutė“, „Žaliukai“ ir „Gamtininkai“) po keturis mokinius, kurios prisistatė skambiais eiliuotais žodžiais. Šioje mokykloje viktorina vyko jau antrą kartą. Po trumpos paskaitėlės jaunimas atakinėjo į klausimus. Nugalėtojais tapo „Žaliukų“ komanda: E. Vaišvila, R. Kuprelytė, J. Mockus ir G. Valantinavičiūtė.

Ventos gimnaziją aplankėme balandžio 7 diena. Čia mus pasitiko mokytoja D. Daniusevičienė ir mokiniai. Keturios mokinių komandos („Spanguolytės“, „Žaliukai“, „Ereliai“ ir „Viržiai“) trumpai prisistatė ir kibo atsakinėti į mūsų užduotus klausimus. Laimėjo „Žaliukų“ komanda: D. Samčiukevičiūtė, A. Vaitkevičiūtė, E. Kriaušys ir L. Vaitkevičius. Nuo laimėtojų nedaug atsiliko „Spanguolyčių“ komanda.

Balandžio 9 d. Kruopių vidurinėje mokykloje mūsų laukė mokytoja K. Parnarauskienė ir trys mokinių komandos: „Mažieji gamtininkai“, „Čepkeliai“ ir „Fantastiškas ketvertas“. Komandos sužavėjo išradingais prisistatymais. „Mažieji gamtininkai“ išsiskyrė žiniomis ir laimėjo viktorinos I etapą. Šią komandą sudarė U. Joniškytė, D. Karanauskaitė, D. Jurgutis ir V. Gedžiūtė.

I viktorinos etapą pabaigėme balandžio 10 d. Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje. Mokytoja A. Kazlauskienė subūrė penkias mokinių komandas: „Aktusai“, „B raidė“, „Žalieji“, „Ekoaktyvistai“ ir „Bioketveriukė“. Nustebino komandų įdomiai parengtais prisistatymai su vaidybos elementais. Pateikus klausimus virė emocingos diskusijos. Laimėjo „Žaliųjų“ komanda: T. Ribinskas, A. Dvaryškytė, G. Šulskis ir P. Prelgauskaitė.

Sveikiname komandas sėkmingai įveikusias viktorinos I etapą ir laukiame atvykstant į II etapą, kuris jau vyks Kamanų valstybinio gamtinio rezervato lankytojų centre.

 

Vyr. specialistė informacijai

Kristina Grigaliūnienė


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930