Naujienos

2014.01.16
NACIONALINIS KONKURSAS "PAMOKA GAMTOJE: SVAJOKIME DRAUGE!"

 

Kviečiame bendrojo ugdymo mokyklas ir  neformaliojo švietimo institucijas dalyvauti konkurse  „PAMOKA GAMTOJE: SVAJOKIME DRAUGE“.

Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

 

Konkurso tikslas – stiprinti švietimo institucijų ir saugomų teritorijų bendradarbiavimą, sudarant sąlygas gamtamokslinio ugdymo plėtotei naujose mokymo aplinkose, skatinant institucinį integralumą ir partnerystę.

 

Konkurso uždaviniai:

  supažindinti mokinius ir mokytojus su edukacijos galimybėmis ir žaliosiomis mokymo aplinkomis bei kultūros vertybėmis saugomosiose teritorijose (toliau – ST);

·         įtraukti švietimo institucijas į ST pamokų gamtoje ir edukacinių programų kūrimą, ieškant formaliojo ir neformaliojo ugdymo sąsajų;

·         prisidėti prie universalių viešos prieigos gamtamokslinės edukacijos išteklių bazės kūrimo.

 

Konkurse gali dalyvauti šalies bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo švietimo institucijų mokinių komandos iki 5 mokinių ir koordinuojantis mokytojas. Komandų skaičius, atstovaujantis mokyklai, neribojamas. Konkurse gali dalyvauti ir mokytojai, kuriantys integruotas kitų dalykų pamokas.

 

Konkurso dalyviai turi atlikti kelias nuoseklias veiklas:

  •       Pasirinkti saugomą teritoriją ir užsiregistruoti dalyvauti konkurse el. paštu rita.babiedaite@lmnsc.lt, nurodant mokyklą, dalyvaujančių komandų skaičių ir pasirinktą ST. Užmegzti ryšius su jos direkcija, informuoti apie konkursą ir dalyvavimą jame. Saugomų teritorijų sąrašas skelbiamas tinklalapyje www.vstt.lt.
  •      Organizuoti pažintinę išvyką į saugomą teritoriją, susipažinti su atliekama edukacine veikla mokiniams, esant galimybei, dalyvauti edukacinėse programose, pamokose gamtoje.
  •      Sukurti 5–7 pamokų gamtoje temas, parengti jų trumpas anotacijas (iki pusės puslapio). Nurodyti temų aktualumą, trumpai išdėstyti veiklas ir t. t.
  •      Parengti vienos pasirinktos įdomiausios pamokos gamtoje detalų planą, nurodant pavadinimą, trukmę, įgyvendinimo vietą, problemą, tikslą ir uždavinius, reikalingas priemones, eigą bei priedus (užduotis mokiniams, metodikas, literatūros sąrašą ir kt.). Medžiagą galima iliustruoti nuotraukomis ir piešiniais. Pamokos turi žadinti mokinių smalsumą, norą patirti ir pažinti savo krašto gamtos ir kultūros paveldą, ugdyti vertybes.
  •     Sukurti ir nupiešti mokiniams patrauklų pamokų gamtoje simbolį (parkui būdingą gyvūną, augalą, kitą linksmą personažą), skatinantį mokytis, tyrinėti, skaityti, atrasti; sugalvoti jo vardą. Dalis saugomų teritorijų jau turi pamokų gamtoje simbolius.
  •     Esant galimybei, išbandyti parengtas pamokas saugomoje teritorijoje, supažindinant jų darbuotojus, kitus mokinius.

 

       Konkurso darbus (5–7 pamokų gamtoje anotacijas, vienos pasirinktos pamokos detalų planą bei simbolį) galima prisegti prie dalyvio anketos, kuri skelbiama www.lmnsc.lt tinklalapyje, arba atsiųsti  įprastu paštu iki 2014 metų birželio 9 dienos, šiuo adresu:

Nacionaliniam konkursui „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Džiaugsmo g. 44

11302 Vilnius

 

Konkurso nuostatai:    /imgs/841/files/NacionalinisPamokaGamtojeKonkursas.pdf

Konkurso skrajutė:  /imgs/841/files/Pamokos%20gamtoje_info%20skrajute.pdf

 


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930