Naujienos

2013.08.28
Į svečius pas Pelkių senį – nauju taku

     Džiugu, kad Pelkių senį aplankyti ir susipažinti su Kamanose saugomomis gamtinėmis vertybėmis jau galime nauju taku. Tai padaryti gali kiekvienas: šeimos, bendruomenės, pavieniai asmenys, nes mokomasis takas yra pritaikytas ir žmonėms, turintiems ribotą judrumą ar negalią bei yra patogus jaunoms šeimoms, atvykstančioms su kūdikiais vežimėliuose. Iki tol rajone nebuvo natūralioje gamtoje įrengto tako, pritaikyto vaikams ar suaugusiems su negalia. Todėl šis projektas didina neįgaliųjų ar riboto judrumo žmonių veiklos įvairovę, bei skatina lygias galimybes, o tai yra viena svarbiausių šiuolaikinės visuomenės vertybių ir principų. Mokykloms prasiplėtė galimybės aplinkosauginio ugdymo srityje, nes užsiėmimai gamtoje, ekskursijos, gyvas aplinkos pažinimas didina mokinių gebėjimus, ugdo jų atsakingumą, skatina sąmoningumą bei supančios aplinkos pajautimą.

     Taką įrengė Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija vykdydama vietos projektą „Kamanų gamtinio rezervato infrastruktūros pritaikymas neįgaliųjų ekologiniam-pažintiniam lankymui“ (Nr. LEADER-10-AKMENĖ-01-006). Projektas vykdomas pagal Akmenės rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategiją „Kaimo vietovės studija ir integruotos strategijos tobulinimas, siekiant gyvenimo kokybės gerinimo Akmenės rajono savivaldybės kaimo gyvenamojoje vietovėje“, įgyvendinamą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos krypties „Leader metodo įgyvendinimas“ priemonę „Vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“.

     Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija prie projekto prisidėjo savanorišku darbu. Šiam darbui direkcija telkė aplinkinių kaimų bendruomenes ir visus norinčius prisidėti. Nutiesti taką pelkėje – užduotis ne iš lengvųjų. Tako statybai skirtą medieną reikėjo suvežti rankiniu būdu, pelkėje – kemsynuose, klampynėse – tai sunkus darbas.  O dar tas Pelkių senis vis savo išdaigomis prisidėdavo: kam karutį nuo tako nuversdavo, kam aulinius batus nuaudavo... Padedami šaunaus būrio talkininkų, sėkmingai įvykdėme užduotį – nutiesti naują taką. Esame dėkingi talkininkams: Akmenės rajono verslininkams, vietos bendruomenėms, reabilitacijos centro „Prieglobstis“ bendruomenei, studentams ir visiems atsiliepusiems į mūsų kvietimą.
Kamanų pelkę, kurioje įrengtas takas, saugo rezervato statusas, taip pat ji įtraukta į Europos saugomų teritorijų „Natura 2000“ tinklą bei Ramsaro konvencijos tarptautinės svarbos pelkių sąrašus. Vietovė turi didelį traukos potencialą, nes Akmenės rajone tai vienas lankomiausių objektų. Todėl svarbu visus norinčius, neišskiriant neįgalių ar ribotą judrumą turinčių asmenų, supažindinti su Kamanose saugomomis gamtinėmis vertybėmis, pajusti didingą pelkės dvasią, pasigrožėti spingsinčiomis pelkių akimis, neišbrendamomis klampynėmis ir maloniai praleisti laiką. 

     Sukurta tinkama infrastruktūra skatins ekoturizmą, kuris prisidės prie Akmenės rajono darnaus vystymosi. Projekto idėją gali panaudoti ir kitos bendruomenės ar kaimo vietovėse veikiančios organizacijos.

     Primename, kad Kamanų valstybiniame gamtiniame rezervate savarankiškai lankytis draudžiama. Galima tik lydint direkcijos darbuotojui ir tik mokomuoju taku. Ekskursija reikia užsisakyti iš anksto tel. 8 425 59285 arba el. paštu info@kamanos.lt. Direkcijos darbuotojas lankytojus pasitinka prie Kamanų VGR direkcijos, esančios adresu: Pušų g. 2, Akmenės II kaimas, Akmenės rajonas.
 


Atgal

Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930