Pažintinė veikla

Ekologinio švietimo ir gamtosaugos idėjų sklaida – vienas iš rezervato uždavinių.

 

Šventės ir renginiai. Kasmet direkcija organizuoja tradicines šventes: Pasaulinę pelkių dieną, Pasaulinę Žemės dieną, paukščių palydas. Vasario mėnesio 2-ąją dieną paminime Pasaulinę pelkių dieną. Direkcijos darbuotojai papasakoja apie tarptautinės svarbos (Ramsaro) konvenciją, pelkių reikšmę, pasaulio ir Lietuvos Ramsaro teritorijas. Spalio pirmąjį savaitgalį renkasi paukščių stebėjimo entuziastai ir bendraminčiai, skaičiuoja sutiktų paukščių rūšis ir jų skaičių bei gėrisi rudenėjančia gamta. Pasaulinę Žemės dieną minime kartu su bendruomenėmis.

 

Ekskursijos. Rezervate yra įrengtas mokomasis takas. Tako pradžia yra ties rezervato teritorijos riba. Lydimi gido, sustosite tako stotelėse, plačiau sužinosite apie gyvūnų biologiją, jų aplinką. Pamatysite kaip mišraus miško tankmė atsiremia į pelkės lagą, kaip kylantis aukštapelkės šlaitas pamažu pasidengia ištisine samanų danga, o aplink medžių kamienus susidaro neaukšti kauburiai. Išvysite ledynmečio tirpsmo laikus menantį Kamanų senežerį, kuriame migracijos metu poilsiui leidžiasi žąsys, antys. Aplankysite žemaūgių, kreivų, ilgaamžių pušelių apsuptą klampynę su blizgančiomis pelkių akimis. Taku nueisite apie 4  km. Ekskursija trunka apie tris valandas. Ekskursiją būtina rezervuoti iš anksto.

 

Moderni gamtinė ekspozicija. Bet kuriuo metų laiku lankytojai kviečiami apžiūrėti naują modernią gamtinę ekspoziciją, kurioje iš arčiau pristatoma rezervato istorija, Kamanų aukštapelkės raida, pelkių reikšmė ir biologinė įvairovė. Spalvinguose teminiuose stenduose įkomponuota video medžiaga apie slapukus pelkės gyventojus, o interaktyvūs monitoriai siūlo patirti virtualios kelionės gamtoje džiaugsmą. Lankytojų centre Jūsų laukia daug staigmenų ir atradimų!

 


Paieška
Kamanų valstybinio gamtinio rezervato direkcija
Pušų g. 2, Akmenės 2-as k. 85354 Akmenės rajonas Tel./faksas +370 425 59285 El paštas: info@kamanos.lt

Renginiai

<< rugsėjis, 2023 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930